Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
A więc dzisiaj zwiedzamy Zadar

A więc dzisiaj zwiedzamy Zadar

Swoją przygodę w Chorwacji rozpoczęliśmy w miejscowości Zadar. Kilka kilometrów od tej cudnej miejscowości o wielowiekowej przeszłości zlokalizowana jest najlepsza marina w rejonie, w której wyczekiwał na nas poprzednio wyczarterowany jacht.

Do Zadaru przyjechaliśmy we wczesnych godzinach popołudniowych i zadecydowaliśmy ofiarować trochę czasu na zwiedzanie, bo miasto w gruncie rzeczy jest piękne i ma w sobie niespotykany rys. Zadar roztacza się na wybrzeżu północnej Dalmacji i jego początki dosięgają aż IV wieku przed naszą erą. W czasie rzymskim to miasto zostało w dużym stopniu powiększone i także w tej chwili można admirować tutaj zabytki połączone ze zwierzchnictwem Rzymian.

Tutaj jest nasza poprzednia relacja: Chorwacja z jachtu .

Zobaczyliśmy rzymskie forum, katedrę świętej Anastazji, także mnogie kościoły – św. Donata czy św. Marii. Polecamy w głównej mierze skosztowanie tamtejszego specjału kulinarnego, to znaczy likieru Maraschino z wiśni – jest niesamowity i zakupiliśmy rezerwę na dalszą podróż, jako że tak bardzo zachwycił nas swoim aromatem. Na zwieńczenie dnia, kiedy zwiedziliśmy już całe miasto i dobrze zjedliśmy, obraliśmy kierunek na marinę i tak skończył się nasz pierwszy dzień w Chorwacji.


Głosuj (0)

skipperovento 17:02:25 26/06/2014 [Powrót] KomentujOto ja.Strona Główna


Dodaj do Ulubionych
Licznik: 3229


Księga.

Księga Gości 0
Dodaj do Księgi


Ulubione.
Linki.Archiwum.

2016
Luty
2015
Październik
Marzec
2014
Grudzień
Listopad
Wrzesień
Lipiec
Czerwiec
Maj